Novinky

Bohužel život neni plný jen radosti. Po odchodu našich miminek, jsme se chystali vyrazit konečně na cvičák, protáhnout se a socializovat naši Dagiru.  Bugiša se rychle dostala po kojení do kondice. Najednou se jí udělal otok pod loktem, mysleli jsme že se nejspíš narazila při hře s Dagirou. Následovala neúspěšná léčba antibiotiky, rentgen, který byl negativní, biopsie a konečný verdikt, rakovina limfatických uzlin. Nikdy bych nevěřila, že Bugišu, která nikdy nemarodila, byla otužilá, do boudy chodila spát, jen když byla opravdu zima, něco dokáže přemoct. Bohužel rakovina to dokázala. Naštěstí ji tato nemoc nebolela. Byla úžasná až do konce , chodily jsme na procházky, seděli u ní na dvorku. Milovala  jízdu autem, tak s manželem aspoň zajížděla do garáže. A jedno odpoledne si lehla a usnula. Je nám po ní smutno, byla prostě členem naší rodiny. Byla první pes se kterým jsem složila zkoušku, první se kterym jsem rodila štěňata, prostě pes na kterého nikdy nezapomenu. Uměla být paličatá, ale i milá, tak, že jsem ji všechno vždycky odpustila. Byla bezva parták našim dětem. Byla prostě naše.

Zůstala nám po ní Dagira, která nás ted zaměstnává svými lumpárnami. Stejně jako její matka už si umí otvírat dveře, a umí udělat stejný pohled " já nic".

Bugi, díky za všechno!

 

 

27-29.6 byl výcvikový víkend u nás v Roudnici. Dorazila i dvě z našich nejmenších miminek se svými páníčky Donatello a Dixie. Byli moc šikovní, všichni je pomuchlali, taky se potahali s figirantem o hadr. Parta se rozrostla o několik nováčků, kteří mezi nás supr zapadli. No prostě jako vždy prima víkend. Za fotky moc děkuju Jardovi. Reportáž a fotečky zde.

Všechna štěňátka jsou ve svých nových domovech u svých nových páníčků. Přejeme jim dlouhý a spokojený psí život, hodně zdraví a lásky, vlídnou ruku co je bude hladit, pořád plnou misku a prostě všechno nej. Páníčkům přejeme, aby s nimi zažívali jen samou radost a aby se pro ně stali členy rodiny, tak jako jejich máma pro nás.

 

 

Postupně odešla do nových domovů  i Delgáda, Dekameron a poslední Dixie, která u nás byla než se páníčci přestěhují, aby nebyla doma sama. Byli jsme rádi, dělala partáka Dagiře, která zůstává u nás v naší CHS. Taky jsme o víkendu hlídali Dakotu, protože páníčci  museli odjet a brát ji na tak dalekou cestu je ještě brzy. Byla úžasná, nevděčnice jedna malá, nejdříve byla taková smutná, že páníčci odjeli, ale pak ji zbývající mimina zatáhli do hry a bylo. Je úžasné jak štěně rychle přilne k novým páníčkům, byla pryč jen týden a bylo na ní vidět, jak je má ráda.

 

29.5.14 miminkům bylo 9 týdnů. Učíme je přivolání za piškotku se předhánějí , které u nás bude dřív. Jsou moc šikovná. Taky už jsou pořádně  těžcí, pěkně se při chování pronesou.

 

20.5.14 dnes našla své nové páníčky Dakota.

 

19.5.14 dnes konečně přestalo pršet, tak jsem se snažila ulovit,  alespoň pár foteček zde.

 

17-18.5.14 tento víkend se konalo MR RTW a také Klubová výstava. Konání bylo přesunuto z Brodu k nám do RoudniceN/L a tak jsem u toho nemohla chybět a ráda jsem pomohla s organizací. Radost jsem měla hlavně z toho, že měl přijet Cas se svými novými páníčky. Cas bohužel neměl štěstí na své první majitele, ale naštěstí našel nové, kteří mu všechno vynahradí a on jim to určitě oplatí bezmeznou láskou. Za 4 měsíce co u nich je se z něj stal krásný, seběvědomý a pohodový pes. Je mi ctí, že jsem je poznala a že budeme v kontaktu a budeme se vídat. Bohužel, proto, že celý den lilo jako z konve nemám žádné fotky, aby jste mohli vidět, že je to opravdu fěšák. Ale mam slíbeno, že kamarádka Jana ho nafotí, tak jak fotky budou, tak je přidám.

 

16.5.14 dnes odjeli do nového domova Donatello a Dárwin. Donatello bude kousek od nás tak ho budeme často vídat. Podle zpráviček nových páníčků, oba kluci první noc spinkali, baští a ani si jim moc nestýská. Tak to jsme samozřejmě moc rádi.

15.5.14 dnes měla miminka svůj velký den a důležitou návštěvu, přijela je zkontrolovat poradkyně chovu Ilone Procházková. 

P.Procházková všechny zkontrolovala prohlédla zoubky, klukům varlátka a vše je v pořádku. Zápis

Hravý , nebojácný, vyrovnaný vrh v dobrém stavu.

Tak a ted když máme za sebou kontrolu vrhu se můžou štěňátka začít rozjíždět do nových domovů. 

6.5.14 moc se omlouvám všem co čekají na zprávy a fotky našich psích miminek, ale při bouřce nám uhodilo do antény a byli jsme bez internetu. Mezitím některá štěnda našla nové páníčky. Taky jsme měli na návštěvě babi Darju a dědu Karla a přijel páníček taťky našich miminek. Všichni je chválily a já byla pyšná.  Miminkům oslavila šest týdnů. Přijela paní doktorka a dělala bolístky. Tetovali jsme a očkovali. Bylo u toho trochu brečení a pak z toho usnuli a spali jak zabití. Fotečky. Do sekce štěňata jsem přidala portréty jednotlivých pejsků, za které moc děkuji Helče, postupně dodám i momentky.

 

23.4.14 tak miminkům už jsou čtyři týdny. Tento týden byl pro ně náročný. Začali jsme jim dávat granulky a štěněcí mlíčko. Také začali chodit ven na zahrádku a přes den ozkoušeli i koteček. O víkendu měli i první návštěvy nových páníčků. Snažily jsme se ulovit nějaké fotky  zde.  

 

15.4.14 kuličkám už jsou tři týdny. Nožičky už mají jistější a začínají pochodovat po bedně. Většinu dne ještě prospí. Také už mají přidělené tetovací značky a jména.

Fotky 3 týden.

 

8.4.14 slibované fotečky z 2 týdne.

Miminkům jsou dva týdny, mají za sebou první odčervení a stříhání drápků.

 

5.4.14 většina miminek už překročíla 1kg. Bugiška se o ně vzorně stará, neůnavně je krmí a opečovává. Konečně od nich aspoň občas vyběhne na dvorek a vyhřívá se na sluníčku. Vydrží to vždy, ale jen chvilku a za chvíli zase běží zkontrolovat zda už náhodou nedostali hlad. Mimina se snaží postavit na nožičky, ale ještě je neunesou a oni sebou vždy plácnou na bříško. Těšíme se, že už brzy začnou koukat. Dnes jim Kubík v bedně četl, to jsem musela vyfotit.

Čtenářský kroužek

/album/ctenarsky-krouzek/p4050195-jpg/

1.4.14 miminkům už je týden. Jejich váha se zdvojnásobila. Většinu dne tráví spaním u máminých cecíků. Bugiša je trpělivě kojí a meje, líže je tak důkladně, až je celé otáčí , ale oni se drží ceciku jako klíšťata. Fotky z 1 týdne.

27.3.14 miminka se mají čile k světu, krásně baští. Bugiška je skvělá, pořád je olizuje a přeskládává co nejblíž k sobě. Fotky našich medvídků zde.

 

Máme štěňátka 4 fenky a 3 pejsky!

25.3.14 poslední týden už byla Boogie nastěhovaná doma, aby byla pod dohledem. V pondělí začala být neklidná, přestala jíst, polehávala. Syna hospitalizovaly v nemocnici s otřesem mozku a tak jsem trávila čas lítáním mezi domovem a nemocnicí. V hlídání naší budoucí matky se střídala celá rodina. V ůterý jen co jsem dorazila do nemocnice na návštěvu volal straší syn, že miminko už kouká ven. Takhle rychle jsem  z Roudnice doma nikdy nebyla. Ale manžel se synem byly šikovní a já po příjezdu našla v bazenku první holčičku . Pak už šlo vše hladce a mimika šla jedno za druhym

1.fenka 420g

2.  pejsek 390g

3. pejsek 420g

4.fenka   480g

5.pejsek 370g

6.fenka 400g

7.fenka 390g

Miminka i mamina jsou v pořádku a mají se k světu a krásně baští. U porodu my asistovaly Kristýnka s Vendikem a byli oba a hlavně Bugiška úžasní.

 

Protože loni Boogie bohužel nezabřezla, nechtěli jsme nic zakřiknout a tak jsm ani nedávaly na stránky zprávu, že máme nakryto. Celá březost probíhala v pohodě, ke konci už se Bugiška sotva valila.

20.2. a 22.2.14 jsme nakryly naši  Boogie importovaným plemeníkem Jch, CH ČR, CH ČMKU Astorem vom Hause demo.

Krytí proběhlo hladce v absolutní pohodě,  Astor je prostě profík. S Ládou jsme si  stihly v jeho průběhu i pokecat.

Po novém roce jsme od nových páníčků Case  dostali úžasnou zprávu.

Cas Pengo DKK 0/0, DLK 0/0

Moc gratulujeme a jsme rádi, že u nich Cas našel milující domov.

 

Vyhledávání

Kontakt

Zuzana Penglová Vražkov 140
41301 Roudnice nad Labem
774 133 919

 

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.