Přeje všem šťastné a veselé vánoce. Do roku 2010 jen to nejlepší,  zdraví, štěstí a hodně úspěchů s pesany  přeje  Pengo.

20.12.2009 i u nás konečně napadl sních a tak  si ho děti a psi užívali. Boogina je tahala na saních, honila koule, co jí házeli a boby na kterých jezdili. Moc se jim to všem líbilo, ani mráz jim nevadil. Jen škoda, že nemám žádné fotky, ale nějak při mumraji třech dětí a dvou psů nestíhám fotit.  Také mi přišly hezké fotky  našich odrostlých medvídků Arinka Pengo zde. a Ajly Pengo zde.

28-29.11.2009 tento víkend jsme s naší pobočkou BEZ HRANIC bilancovali na hájence. Pejsci tentokrát zůstali doma. Nad dobrůtkami co každý dovezl, jsme probrali úspěchy a akce uplynulého roku. Potom jsme si zatančili a poseděli, až do rána. Dopoledne nás většina vyrazila na procházku po krásném okolí a po dobrém obídku jsme vyrazili  k domovu. Na příští rok je naplánováno  mnoho akcí, na kterých se s naší partou zase sejdeme. Už se těšíme!

30.10-01.11.2009 jsem vyrazila s Kristýnkou a pesany do rekreační ho střediska Poslův Mlýn na VV naší pobočky. Ubytovaní jsme byli v krásně vyhřátých pokojích, kde si naši pejsci vyloženě lebeďili. Na dobré jídlo jsme chodili do jídelny, kde se dal hrát kulečník a stolní tenis. Ráno jsme vyráželi na stopy. Dopoledne a odpoledne byli obrany, během dne poslušnosti. Figurovali nám Honza s Petrem. Měli jsme sebou i jedno z našich štěňat Axla Qwenta. Byl šikovný, moc se mu líbili figuranti. Krásně si hrál se strejdou Braunym, všechny lidi hned vítal, je to prostě velký mazel. V neděli jsme utahaní, ale spokojení, že jsme si pěkně zatrénovali odjeli domů. Už se těšíme na hájenku!! Dík patří Darje, figurantům a Lucce Zavoralové za fotečky, fotečky děkujeme!

Qwent už má nové páníčky!

Qwentík už je v nové rodině. Má kamarádku rotvičku Ebinku a taky kocoura. Páníčci jsou z  naší pobočky, takže ho budeme často vídat při našich akcích. Přejeme mu v nové rodině hodně hodně radosti a lásky.  

Hledáme nový domov pro Axla Qwenta Pengo

Z vážných rodiných důvodů původních majitelů, hledáme nové páníčky pro pětiměsíčního pejska z našeho chovu. Qwent je plnochrupý, bez vad vhodný k výcviku i chovu. Zvládá základní pov.ely, kouše na kůži, má velký zájem o balonek. Je socializovaný, zvyklí na děti.

   Axl Qwent Pengo

   Narozen 7.5.2009

   Ze spojení Boogie Woogie Lužická brána a Ch. Ing Vombat

Axl Qwent Pengo

/album/axl-qwent-pengo1/ww-jpg/
/album/axl-qwent-pengo1/pb070482-jpg1/

/album/a12/w-jpg/
/album/a12/kita-jpg/
/album/a12/postoj-jpg/
/album/a12/pa260430-jpg/
/album/a12/pa260429-jpg/
/album/a12/pa260438-jpg/
/album/a12/qwent-2-jpg/
/album/a12/pa250395-jpg/
/album/a12/pa240011-jpg/
/album/a12/pa240002-jpg/

 

9.10.2009 s návštěvami miminek se roztrhl pytel a přijel se na nás podívat Art s Tomášem a Hankou. I Artíček nás poznal. Bydlí v bytě a páníčci ho chválili jak je šikovný, v jejich nepřítomnosti se chová vzorně, nic neničí a v klidu čeká, až přijdou z práce. Moc se mi líbilo jak jezdí v autě. Sedí na zadním sedadle, připoután kšíry a než Tomáš zavřel dveře , už byl vzorně usazen. Také už začnou cvičit, pár povelů už  Art krásně zvládá. Máme radost, že i toto miminko má tak skvělé páníčky.

Atr Pengo

/album/atr-pengo/art-1-jpg/
/album/atr-pengo/art3-jpg/
/album/atr-pengo/art4-jpg/
/album/atr-pengo/art2-jpg/

4.9.2009 další milá návštěva, přijela Aiwenka- Ari s paničkou Adélou. Z Ari už je velká psí holka, chovala se u nás jako doma, běhala po zahradě, hrála si s Bráškou Axl Qwentem a se synem Jakubem. Nosila mu aport a trpělivě snášela jeho lumpárny. Když šel někdo okolo, štěkala jako opravdový hlídač.  Fotky z návštěvy zde. Štěňátkům už je pět měsíců, tak jim přejeme vše nejlepší a ať dělají páníčkům jen samou radost. Taky mi přišla hezká fotka Arinka.

29.8.09 se na nás přijelo podívat jedno z našich miminek Ajša. Je jí už pěkný kus. Přivítala se s námi, jako kdyby odešla včera. Je to pěkné torpédo, hrála si z dětmi a zkoumala zahrádku. Návštěva mi udělala velkou radost a moc mě těšilo to jak Ajša na páníčcích visí. Je to pro mě jako pro chovatelku odměna, vidět jak miminko, o které jsem se starala, se má jak v bavlnce a je milováno celou rodinou.

Návštěva

/album/navsteva/navsteva3-jpg/
/album/navsteva/navsteva-jpg/
/album/navsteva/navsteva1-jpg/
/album/navsteva/p8290360-jpg/

14-22.8.09 jsme již podruhé trávili naši dovolenou na LVT ve Cvikově. Opět se tu sešla parta bezva lidiček. Přes den jsme za pomoci výcvikářek Romči a Luďky pilovali poslušnosti, stopy a obrany. Ty nám figurovali moc šikovní figuranti Vláďa Koníček a Honza Kuncl. Večer jsme pak všichni společně poseděli. O jídlo se nám staral Kuba a tak stejně jako loni jsme si díky jeho dobrůtkám přivezli nějaké to kilo navíc. V pátek proběhl svod a bonitace, která díky Darje byla skvěle zorganizovaná. Když se zrovna necvičilo, vyjeli jsme na jízdárnu zajezdit si na koni, nebo vyrazili na kolech. Prostě supr strávená dovolená s  našimi pesany a přáteli. Už se těšíme na příští rok.

20.07.09 tak už se domů rozjel i poslední z medvídků Agar. Páníčci se mu vrátili z dovolené a koukali jak vyrostl, když ho viděli naposledy sotva se batolil.  Jeho odjezd byl pro nás těžký, hlavně pro Kristýnku, hodně jsme si na něho zvykli, byl už členem naší smečky. Jenom naše sylky teriérka Geyla byla ráda, že  ten malý rošťák už odjede a přestane ji oškubávat chlupy. S mamkou Bugynou jsme konečně vyrazili na cvičák, moc se jí to líbilo, hlavně obrany si užila. Kousala s takovou chutí a vervou, že ani nebylo znát, že byla na mateřské. Chodíme s ní na dlouhé procházky a už se jí vrací dřívější forma.  

04.07.09 v pátek nás přijel navštívit Art s Tomášem a Hankou a bylo na něm vidět, že je s páníčky spokojený a má se moc dobře. Zařádil si s Airin a Agarem. Airin se na něj trochu vytahovala, ale nedal se. V sobotu se dočkala Airin, která jako poslední čekala na nové páníčky. Přijeli si pro ni Múllerovi, až z Jižních Čech. Všichni medvídci už mají nové páníčky a věřím, že je budou mít rádi stejně jako my. Agarovi se také brzy vrátí z dovolené a odejde domů i on.

02.07.09 smečka se nám zmenšila na dva poslední medvídky. Agara, jehož budoucí páníčci jsou na dovolené a Airin, která své budoucí páníčky teprve hledá. Tak, aby jim nebylo smutno a byli s námi co nejvíc v kontaktu, bereme je vždy na chvíli domů. Moc se jim tam líbí, vše prozkoumávají a pak unaveně usnou.

/album/a9/doma-jpg/
/album/a9/agar-doma1-jpg/
/album/a9/agar-doma-jpg/
/album/a9/utahane-deti-jpg/

01.07.09 V pondělí do nového domova odjela Aiwena. Pro paničku Adélu je vlastně i dárkem k narozeninám, tak ji přejeme vše nejlepší a taky, aby ji tento živý dárek dělal jen samou radost. Ve středu si pro Axla Qwenta přijela Denisa, která na něho čekala už od doby, co byl u mámy Buginy v bříšku. Axl Qwent i Aiwena budou bydlet v Praze.

27.06.09 dnes nastal den D a některá naše miminka začla odcházet do nových domovů. Ráno po osmé hodině  přijeli první nedočkavý páníčci, odvezli si Ajlu, která bude bydlet v Benátkách nad Jizerou u Blažků. Druhá odjela Ajša, pro kterou si přijela celá její budoucí rodina, bydlet bude kousek od nás v Křešicích u Kuřetů. Třetího Arina si Krainovi odvezli, až za Plzeň do Chotěšova. Navečer si přijeli pro Arta, který s páníčkem Tomášem Kubizňákem a paničkou Hankou bude bydlet v Teplicích. Loučení s našimi medvídky bylo těžké, tekly slzičky, hlavně dětem, ale víme, že budoucí páníčci už se na ně moc těšili a budou je mít rádi, stejně jako my. Už jsme dostali první zprávičky, všichni v pořádku dojeli domů. Moc za ně děkujeme a přejeme klidnou první noc v nových domovech.

25.06.09 štěňátkům je sedm týdnů a měla moc důležitou návštěvu. Přijela poradkyně chovu paní Ilona Procházková. Medvídky zkontrolovala a zápis zní: hravá, nebojácná, mohutná štěňata, velké hlavy, bez vad. Miminka se jako vždy chovala vzorně, o novou návštěvu měli zájem, líbili se a já na ně byla moc pyšná. Dnešní váhy byly od 5kg do 6,300kg. Jejich zábavou jsou nájezdy na skalku, z které si dělají vrabčí hnízda.

Na Ingouškovi první děti se přijela podívat Petra Růžičková s rodinou. Smečka se předvedla, s dětmi řádila, dokud nepadla. Také svá první psí vnoučata přijela okouknout Darja-chovatelka náší Buginy a moc se jí líbila.  

18.06.09 medvídci oslavili 6 týdnů. Místo oslavy, jsme jim dělali první bebíčka, očkovali se a tetovali. Byli stateční u tetování jen malinko knikli. Pani doktorka je prohlédla, pochválila je, jak byli šikovní a jak od poslední kontroly vyrostli. Fenky mají kolem 5kg pejsci kolem 5,5 kg. Další páníčky našla Ajša a Arin. Volná je poslední fenka Airinka. Více zde.

15.06.09 Víkend byl pro štěňátka ve znamení změn. Přestěhovala se z domu do kotce, nejdříve jen přes den a v neděli i přes noc. Já s mamkou Buginou jsme se konečně po pěti týdnech vyspaly. Také jsme museli udělat venku větší výběh, protože ohrádka jim už byla malá. Svou budoucí paničku Adélu v neděli našla Aiwena. Všichni budoucí páníčci byli zatím moc příjemní, jsme tomu moc rádi, ale zároveň jsme smutní, že nám miminka zanedlouho odejdou. Více o štěňátkach a fotky zde.

08.06.09 medvídci už začali baštit granulky, moc jim chutnají. Každý den je nosíme na zahrádku, kde tráví většinu dne. A že se pronesou, váží  3-3,5 kg. Koukat se na ně, jak se perou a baští to je nejlepší prevence proti stresu. Když jsem nesla koš s prádlem, tak na mě štěkali, jako správní hlídači. Tři už si vybrali budoucí páníčci a všichni byli milí a sympatičtí.

První granulky

/album/prvni-granulky/p6080514-jpg/
/album/prvni-granulky/p6080515-jpg/

05.-07.09 jsme strávili s prima partou pobočky Bez hranic na výcvikovém víkendu v Roudnici nad Labem. Je to cvičák kam s Bugi chodíme, je blízko a tak nebyl problém dojíždět domů, krmit naše malé medvídky. Jenom Bugiška si bude muset ještě chvíli počkat, než tam spolu vyrazíme. Dík patří figurantům Láďovi Šímovi a Jitce Jozové, kteří se pejskům neúnavně věnovali. V sobotu počasí trochu zlobilo, ale i tak to byl super víkend. Už se těšíme na tábor do Cvikova, to už vezmeme i naši maminu. Víkendu se zúčastnil i taťka Ing s paničkou Petrou a "babička"  Darja. Obě využily příležitosti a přijely se podívat na naše miminka. Moc se jim líbili. Fotky z návštěvy zde.

01.06.09 konečně přestalo pršet a tak jsme mohli dát naše medvídky opět na zahrádku. Miminka si to užila, prala se a prozkoumávala trávu v ohrádce. Mamka je sledovala, dala jim v bazénku napít, pak si šla odpočinout pod strom. Je z ní teď hubeňour a taky je oškubaná od těch malých rošťáků, kterým už rostou zoubky.  

/album/a6/jjj-jpg/
/album/a6/p6010512-jpg/
/album/a6/p6010502-jpg/
/album/a6/p6010521-jpg/

26.05.09 dnes jsme vzali štěňátka poprvé ven. Prozkoumávala neznámé prostředí a pak unaveně usnula. Také už na sebe vrčí, perou se, občas i štěknou.  Mašličky na krku už jim byly opět malé, tak dostali barevné obojky. Barvy vybíraly děti a každý chtěl pro svého oblíbence tu nejhezčí. Na to jak jim sluší a na fotky z pobytu na zahrádce se můžete podívat zde. 

.

/album/a5/p5260445-jpg/
/album/a5/p5260437-jpg/

21.05.09 Štěňátka dovršila druhý týden života. Jsou to pořádní jedlíci, jejich váha je 1,350 kg -1,700 kg. Museli jsme vyměnit misku na váze za větší. Jedné fence už se rozlepila očička. Také k nelibosti všech proběhlo první odčervení a stříhání drápků, což ocenila hlavně jejich máma. Foto a více zde.

14 dní

/album/a14-dni/a2t-jpg/
/album/a14-dni/a2t-jpg1/

16.05.09 se konal v Lukášově RTV CUP. Taťka našich štěňátek Ing Vombat s paničkou Petrou Růžičkovou se s nejlepší poslušností a nejlepší obranou v kategorii IPO1 umístili na 3.místě. Všechna štěňátka moc gratulují a jsou na taťku pyšná.

14.05.09 Miminka oslavila první týden života. Všechna už zdvojnásobila svoji porodní váhu a většina překročila jeden kilogram. Perou se spolu o místo u cecíků a po jídle odpadnou a spí jak zabití. Jsou to naši voňavý plišáčci. Více zde.

Týden

/album/tyden/t2-jpg/
/album/tyden/t3-jpg/
/album/tyden/tyden2-jpg/
/album/tyden/tyden4-jpg/

12.05.09 Miminkům je už pět dní. Mají se dobře, zatím jen papají, spinkají a kakají. Jejich průměrná váha je 680 g. Také proběhlo první přestužkování, protože mašličky už jim byly malé. Buginka je vzorná máma, pečlivě se o ně stará. Mlíčka má hodně a mezi kojením běhá po zahrádce, jako kdyby ani neporodila.

/album/a2/s-mamkou-jpg/
/album/a2/miminka-jpg/

 

 Narodila se nám štěňátka!!

07.05.09 Konečně jsme se dočkali. Dnes v noci se naší feně Boogii Woogii Lužická brána a Ch.Ing Vombat narodila štěňátka! 5.pejsků a 4.fenky. Porod proběhl v pohodě, Bugiška byla klidná a o všechna miminka se po narození vzorně postarala. Miminka se mají k světu, pijí jak o závod. Také je a maminku dnes prohlédla paní veterinářka a byla se všemi moc spokojená. Pohoda, které jsme si užívali, nám skončila, ale Bugi je trpělivá a o miminka se vzorně stará. Více zde. Fotky zde.

/album/a1/p5070314-jpg/
/album/a1/p5070317-jpg/
/album/a1/p5070324-jpg/
/album/a1/p5070322-jpg/

 

04.05.09 O tomto prodlouženém víkendu bylo krásné počasí a tak jsme ho celý strávili venku na zahrádce. Bugina si užívala posledních pár volných dnů, válela se na trávě pod jabloní a lenošila. Až se narodí štěňátka, už si moc klidu neužije. Bříško už má opravdu velké a je vidět vrtění a cítit pohyby. Ale jinak je čilá, honí míček a každý večer se těší na procházku.

/album/a/p5030302-jpg/
/album/a/p5030296-jpg/
/album/a/p5030287-jpg/
/album/a/p5030291-jpg/

9.dní před porodem

/album/a9-dni-pred-porodem/a53-jpg/
/album/a9-dni-pred-porodem/p4290286-jpg/

29.04.09 Bugišce zbývá do termínu porodu už jen devět dní a je jí už pěkný kus. Bříško se jí zvětšuje každým dnem. Dnes jsme byli u veterinářky na druhém očkování proti herpes viru, chovala se opravdu vzorně. Paní doktorka ji chválila, jak je hodná a jak ji těhotenství svědčí. Za odměnu dostala piškotu a novou hračku. S tou si doma zalezla do porodní bedny, na kterou ji začínáme zvykat. Také už začala spát doma, abychom ji měli stále na očích.

52.den

/album/a52-den/a52-jpg1/
/album/a52-den/a52-jpg/

15.05.09 je Bugina 40.den po krytí. Má se dobře. Dopoledne lenoší na sluníčku a odpoledne, když přijdou děti ze školy, se neustále motá kolem nich. Olizuje je, válí se s nimi na trávě a jak si sednou, leze jim na klín. Oni ji také pěkně rozmazlují, nosí ji piškoty a pořád ji hladí. Každý den chodíme na procházky, zatím jsme je nezkrátili, jen nám to trvá déle. Taky se Bugiše podařilo chytit ještěrku, ale vyplivla ji a ta rychle zmizela v trávě, zbyl po ní jen ocásek. Už se i trochu kulatí. A tak doufáme, že i nadále bude vše probíhat dobře a dočkáme se vytoužených štěňátek.

/album/---1/p4140201-jpg/
/album/---1/p4150231-jpg/
/album/---1/bb-jpg/
/album/---1/p4150240-jpg/

 

  07.04.09 Dnes by měla mít Boogie za sebou 32. den březosti. Dosud jsme ji nijak neomezovali, dělali jsme s ní stopy, poslušnosti a jenom obrany jsme vynechali. Koncem minulého týdne začala být na procházkách unavenější a tak je začneme trochu zkracovat. Já si teď procházky užívám, Bugiša nelítá jako dřív, ale v klidu si šmejdí a vše očuchává. Také je z ní teď velký mazel, užívá si zvýšené pozornosti celé rodiny, každý ji rád pomazlí a přilepší ji nějakým pamlskem. Nejraději se teď vyhřívá na sluníčku. Tento víkend bylo opravdu krásné počasí, tak jsme se dali do velkého úklidu kotců. Bugiša si lehala na koště, cpala se do boudy, kterou jsem myla, neustále nastavovala hlavu a břicho k podrbání, až jsem se musela do kotce zavřít, jinak bych ho neuklidila. Také stavěla s dětmi na písku bábovky a s Kubíčkem trénovali ukazování tetování v uchu. Prostě se má prima, dobře baští a už se začíná i trochu spravovat.

   V pátek 6.3. a v sobotu 7.3.2009  jsme nakryli naši fenku Boogie Woogie Lužická brána krycím psem Ch. Ingem Vombat. Protože to bylo Bugiši první krytí, přizvali jsme i naši chovatelku Darju Kahanovou, která jako vždy ráda pomohla. V pátek byl Ingoušek ještě trochu nesmělý, ale v sobotu už kryl,  jako zkušený plemeník. Bugiša se chovala jako vzorná nevěsta, k Ingouškovi se měla. Není divu, Ingo je opravdu fešák. Pokud nám bude příroda přát a všechno dobře dopadne, štěňátka by se měla narodit začátkem května a k oběru by měla být počátkem prázdnin. Více zde: Štěňata. Fotky z krytí, za které děkuji Petře Růžičkové najdete zde.

 

Vyhledávání

Kontakt

Zuzana Penglová Vražkov 140
41301 Roudnice nad Labem
774 133 919

 

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.
TOPlist